Miód lipowy słynie ze swojego smaku, przez wiele osób uchodzi za wręcz za najlepszy miód na rynku. Smak to jednak nie wszystkie jego zalety. Miód lipowy ceniony jest również za bardzo bogaty skład oraz właściwości lecznicze, szczególnie w przypadku schorzeń układu oddechowego.
Miód rzepakowy to jeden najpopularniejszych gatunków miodu. Jest miodem, który produkuje się już wczesną wiosną, w okresie kwitnienia rzepaku. Jest często polecanym środkiem na przeziębienia, ale jakie jeszcze cenne właściwości ma miód rzepakowy?
Miód to jeden z najzdrowszych naturalnych słodzików. Przydaje się zwłaszcza zimą, ale tak naprawdę to warto jeść go przez cały rok. Miody nie są jednak identyczne, dlatego przed wyborem produktu dla siebie dobrze jest sprawdzić, na co dany gatunek pomaga i czym się kierować przy wyborze miodu.
Naturalny miód jest nie tylko bardzo smaczny, ale i dużo zdrowszy od białego cukru. Uchodzi za lek na liczne dolegliwości, dlatego powinien się znaleźć w każdym domu. Rosnąca popularność miodu sprawia jednak, że w sklepach coraz częściej można się natknąć na podróbki, jak więc sprawdzić, że zakupiony miód jest w stu procentach naturalny?